piątek, 14 lutego 2014

CHOLESTEROL i STATYNY MIT CZY RZECZYWISTOŚĆ?

Okaż Serce Swemu Sercu!™
HEARTofGOLD Formula™ by TODA


CHOLESTEROL i STATYNY MIT CZY RZECZYWISTOŚĆ?


Wiele osób uważa, że wszystkie tłuszcze są niezdrowe dla naszego zdrowia.
Nic dziwnego, gdyż od lat jesteśmy intensywnie przekonywani przez lekarzy, pracowników służby zdrowia i bombardowani reklamami w mediach,
że aby uchronić się przed cholesterolem oraz chorobami sercowo-krążeniowymi, należy między innymi unikać spożywania tłuszczów. A kiedy już mamy podniesiony cholesterol to należny natychmiast zażywać leki na zbicie cholesterolu tzw. statyny.

Warto tutaj nadmienić, że dotychczasowa teoria cholesterolu, jest ustalona na podstawie stwierdzenia, że ​​wysoki poziom cholesterolu całkowitego (ang. TC) i lipoproteiny niskiej gęstości (ang. LDL) są związane ze zwiększoną liczbą zawałów serca, udarów, wylewów oraz schorzeniami sercowo-krążeniowymi.

Jednak coraz częściej pojawiają się badania naukowe, które kwestionują hipotezę cholesterolu LDL jako kluczowego czynnika powodującego te schorzenia. Obecnie dostępne badania naukowe bardzo poważnie podważają skuteczność statyn w zmniejszeniu poziomu cholesterolu.
Tak więc zaczęto zwracać więcej uwagi na bardzo niepokojące skutki uboczne preparatów z grupy statyny.

Niewłaściwe teorie i skojarzenia mogą spowodować, przeoczenie innych kluczowych i ważnych czynników związanych z powstawaniem chorób sercowo - krążeniowych, oraz skuteczność statyn na zmniejszenie cholesterolu.
Dla przykładu, naukowcy odnotowali, że połowa osób przyjmowanych do szpitala z chorobami sercowo-krążeniowymi miała niski poziom cholesterolu, tak więc, patrząc tylko na cholesterol jako główną przyczynę zawałów serca, wylewów, udarów oraz schorzeń sercowo-krążeniowych, może odwrócić naszą uwagę od czynników chorobowych, które są bardziej odpowiedzialne za te schorzenia, niż sam cholesterol.

Skutki uboczne środków zwanych statynami, takich jak lipitor, pravachol, zocor, crestor i mevacor itp, są dzisiaj przedmiotem bardzo wielu kontrowersji w świecie medycznym i nie tylko.
Według producentów wyżej wymienionych preparatów, powinny one zmniejszyć poziom "złego" cholesterolu LDL, a tym samym zapobiec zawałom serca, wylewom, urazom oraz
schorzeniom sercowo-krążeniowym, zabójcy dzisiejszej cywilizacji.

W ostatnich latach, zaczęło poszerzać się grono światowej klasy naukowców, którzy potwierdzają fakt, że cholesterol jest niezbędną substancją do sprawnego funkcjonowania ludzkiego organizmu.
Coraz częściej i oficjalnie mówi się o tym, że zamiast leczyć, statyny mogą powodować wiele bardzo poważnych dolegliwości a nawet śmiertelność.
Bardzo niepokojącym faktem jest, że niektórzy lekarze przepisują statyny nawet pacjentom, którzy nie mają problemów z cholesterolem, jako środek zapobiegawczy.  

Mit, jaki zbudowano wokół zdrowotnych właściwości statyn oraz szkodliwości cholesterolu, jest bardzo groźny nie tylko dla osób zażywających statyny ale także dla zdrowych ludzi.
Producenci statyn zdemonizowali cholesterol do tego stopnia, że dzisiaj Amerykanie panicznie boją się niemal wszystkich pokarmów zawierających cholesterol.
To jest bardzo niebezpieczne, gdyż dzisiejsi Amerykanie masowo cierpią na niedobory kluczowych składników odżywczych takich jak cholina, cynk, niacyna, witamina A i witamina D.

Dla przykładu, Dr Seneff stwierdza: "Cholesterol jest absolutnie niezbędny dla błon wszystkich naszych komórek i chroni je zarówno przed wyciekami jonów,
jak i przed uszkodzeniami wynikającymi z oksydacji tłuszczów znajdujących się błonach. Chociaż mózg człowieka odpowiada jedynie za 2% masy ciała, zawiera on aż 25% znajdującego się w organizmie cholesterolu. Cholesterol ma fundamentalne znaczenie w transporcie sygnałów nerwowych w synapsach za pośrednictwem neurytów przekazujących sygnały z jednej części mózgu do drugiej. Siarczan cholesterolu odgrywa zasadniczą rolę w metabolizmie tłuszczów a także w reakcji odpornościowej organizmu na wypadek działania patogenów."

Badania naukowe sugerują, że jednymi z bardzo niepokojących skutków ubocznych zażywania statyn poza bólami głowy, nudnościami czy gorączką mogą być silne bóle mięśni, poważne problemy z wątrobą, zwiększenie stężenia cukru we krwi, zwiększenie nadciśnienia tętniczego, utrata pamięci, zmiany osobowości, drażliwość, zaburzenie czynności seksualnych itp.

Czołowe rządowe instytucje takie jak Amerykańska Agencja FDA i Kanadyjskie Ministerstwo Zdrowia (Health Canada) w 2012 wydały oświadczenie ostrzegające przed negatywnym wpływem statyn między innymi na stężenie glukozy we krwi. FDA stwierdziła, że ​​odnotowano zwiększenie stężenia cukru we krwi u pacjentów stosujących preparaty na obniżenie poziomu cholesterolu.
Także, w 2012 roku FDA ostrzegło, że ​​pacjenci przyjmujący statyny mają zwiększone ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego i cukrzycy.

Biorąc pod uwagę najnowsze badania naukowe, być może należałoby ponownie przeanalizować fakt, czy obniżenie poziomu cholesterolu jako pierwszej linii obrony
w zapobieganiu zawałów serca, wylewów i udarów mózgu jest najlepszym i najskuteczniejszym środkiem.

Wiele osób już teraz szuka naturalnych produktów, które mogą pom
óc w zapobieganiu schorzeniom sercowo-krążeniowym bez skutków ubocznych.
Jeśli chcemy zapobiec lub pomóc naszym bliskim w/w schorzeniach, współczesna kanadyjska Fitofarmakologia oferuje naturalny i bardzo efektywny product pod nazwą Heart of Gold Formula.
Poniżej przytaczamy opinię jednego z użytkowników tej formuły. 

"Mam 56 lat i przez kilka lat miałem problem z bardzo wysokim poziomem złego cholesterolu! Lekarze stwierdzili, że to może być dziedziczne i w moim przypadku niewiele można zrobić.
Przez kilka lat byłem na tabletkach farmakologicznych przepisywanych mi przez lekarzy. Miałem wiele bardzo przykrych skutków ubocznych ale poziom cholesterolu nie ulegał większej zmianie.
Po zażywaniu tabletek przez tak długi czas bez większego rezultatu, postanowiłem zrobić eksperyment na sobie i zacząć zażywać naturalny produkt z Kanady krople Heart of Gold Formula firmy TODA,o których dowiedziałem się od moich znajomych.

Poprosiłem mojego lekarza o robienie mi systematycznych badań krwi co 6 miesięcy na co on się zgodził.
Tak więc w ciągu pierwszych 6 miesięcy pod kontrolą lekarza zacząłem stopniowo zmniejszać przepisane mi tabletki i brałem krople Heart of Gold Formula przed wszystkimi posiłkami.
Moje wyniki krwi po pierwszych 6-ciu miesiącach wykazały, że mój zły cholesterol spadł z 7,3 do 5,3.

W ciągu następnych 6 miesięcy brałem tylko krople co najmniej 3 razy dziennie przed każdym posiłkiem. W tym czasie nie zmieniłem diety ani mojej rutyny ćwiczeń gimnastycznych.
Biorąc tylko krople Heart of Gold Formula moje badania krwi wykazały, że zły cholesterol spadł do akceptowanego poziomu a mój lekarz powiedział, że nie są już mi potrzebne tabletki na zbicie cholesterolu.
Moje pozostałe wyniki badań nerek, wątroby itp. okazały się doskonałe!

Przekonałem się, że biorąc te krople moje zdrowie bardzo się poprawiło miedzy innymi poprawiła się moja koncentracja i mam większą wytrzymałość fizyczną (ćwiczę 5 razy w tygodniu).  
Przede wszystkim dzięki temu, że krople te są naturalne i o bardzo wysokiej jakości nie mam żadnych skutków czy efektów ubocznych.

Tak więc mój eksperyment udał się! Udowodniłem nie tylko sobie, że krople Heart of Gold Formula są dla mojego zdrowia wspaniałe!
Uwielbiam ten produkt!

Adam K. Melbourne, Australia"

Po więcej informacji prosimy o kontakt: TODA Herbal International Inc. Vancouver, Canada
Przedstawiciel w Polsce: Tel. 603-638-808 lub (+48)95-741-2649 www.todapolska.pl

Materiały zawarte w tym opracowaniu mają charakter informacyjno - edukacyjny i nie mogą służyć do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy leczenia indywidualnych osób i ich schorzeń.
Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z lekarzami i odpowiednimi służbami medycznymi.
TODA Herbal International Inc. 2014 K.C-W. - Wszystkie Prawa Zastrzeżone