środa, 21 sierpnia 2013

Śladami "Równości i Godności" osób niepełnosprawnych - Wyprawa

Komunikat Prasowy  Wrzesień 2013r

”JAKA NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ ? ”
Obraz w treści 1

Martyn Sibley - czołowa postać w mediach europejskich , http://martynsibley.com/ z Wielkiej Brytanii jako honorowy gość w końcowym etapie wyprawy RÓWNOŚĆ I GODNOŚĆ  http://rig-wyprawa.blogspot.com/ wraz z Kasią Miszczak podążając wspólnie śladami "równości i godności " osób niepełnosprawnych wyruszyli 6 września 2013r w podróż na wózku elektrycznym i rowerze z John O’ Groats (najdalszego północnego punktu Szkocji) do do Land’s End (najdalszego południowego punktu Anglii). Trasa ich wyprawy sięga około 1100mil .
Obraz w treści 2
Idea wyprawy ma na celu przekazać  światu  wiarę w pozytywną stronę życia , dać wyzwanie sobie indywidualnie bardziej niż kiedykolwiek dotąd, żyć każdą chwilą i w żadnym wypadku nie rezygnować z marzeń. Pomimo niepełnosprawności być inspiracją dla wszystkich osób niepełnosprawnych, a szczególnie dla tych którzy stracili nadzieję na to, że ich życie może się zmienić. Ich celem jest motywowanie ludzi do wyznaczania własnych celów małych i dużych i dążenia do nich, zbierają także pieniądze na trzy wybrane przez nich fundacje: Scope (organizacja charytatywna pomagająca ludziom niepełnosprawnym), Variety – the children’s charity (organizacja charytatywna pomagająca dzieciom) oraz Womens Aid. (organizacja charytatywna pomagająca kobietom i dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej ). Ta ostatnia jest personalnym wyborem Kasi Miszczak.

Martyn Jako ambasador dla Britain’s Peronal Best  fundowany projekt przez Big Lottery (Wielką Loterie),  ma również na celu po przez tą wyprawę zwiększenie wpisów na ten projekt na www.whatsyours.org/
Pierwsze kroki za nimi  :
http://martynsibley.com/wfhat-disability-john-ogroats-trek
http://martynsibley.com/what-disability-the-team-hit-the-highlands
http://www.youtube.com/watch?v=Asbdj5Ruab4&feature=c4-overview&list=UUBp8w8nh7TDnP6Effv104UQ
http://www.youtube.com/watch?v=4xuj8DDD-94&feature=c4-overview&list=UUBp8w8nh7TDnP6Effv104UQ

Organizatorami i uczestnikami wyprawy są:
Obraz w treści 1

Martyn Sibley - założyciel magazynu  internetowego  Disability Horizons” prowadzi agencję mediów społecznościowych, która działa dla organizacji zajmujących się sprawami osób z niepełnosprawnością, wdraża programy e-learningowe. Martyn jest też mówcą motywacyjnym. Powtarza, że jego celem jest inspirowanie, informowanie i zmienianie świata wokół problematyki niepełnosprawności."- Byłem w Australii, Meksyku, skończyłem studia, prowadzę samochód – mówi. – Rzecz w tym, że mogę pokazać ludziom, jak wiele jest możliwe. Nawet jeśli jesteś niepełnosprawny, wciąż masz możliwość realizować swoje marzenia"
Kasia Miszczak - Jej pasja podróżowania zaczęła się bardzo wcześnie, gdy wyruszyła do Anglii by tam mieszkać,  pracować i studiować (ukończyła studia psychologii w Brirkbeck College w Londynie, który jest częścią  Univerity of London) Z ludźmi niepełnosprawnymi współpracuje już od około 10 lat biorąc udział w wielu projektach , łącząc prace psychologa z podróżami po europie. W 2010 roku wyruszyła na czteromiesięczną wyprawę po Nowej Zelandii, gdzie wraz z przyjaciółką Min pracowały jako wolontariuszki przy organizacji zimowych zawodów sportowych dla niepełnosprawnych w Górach Wysokich. Po zainspirowaniu się wyprawą "RÓWNOŚĆ I GODNOŚĆ" podjęła wyzwanie wyprawy z John O' Groats (skrajny północny punkt Szkocji) do Lands End (skrajny południowy punkt Anglii), ponad 1100 mil, przemierzając trasę na rowerze u boku Martyna Sibley, który porusza się na wózku elektrycznym.
Martin Gascoigne - opiekun , kierowca i menadżer od planowania i logistyki

Wyprawa wydarzyła się dzięki niezmiernej pomocy,  i pracy wielu osób:
Kasi rower - Victoria Pendelton - został zasponsorowany przez Halfords z wszystkimi dodatkami, których potrzebowała.

Środki zapewniające zdrowie  i  kondycje  uczestników na trasie zasponsorowała  kanadyjska firma z Vancouver, TODA Herbal Internatinal Incwww.todaherbal.com/  i jej przedstawicielstwo w Polsce TODA Polska www.todapolska.pl/ 

Britain’s Personal Best zasponsorowało zakwaterowanie, jedzenie i paliwo. ‘Just Ask James’ zaprojektował  banery bezpieczeństwa / flagi, a Footprint  je wydrukował za darmo.

Uczestnicy i organizatorzy wyprawy serdecznie dziękują wszystkim osobom i instytucjom, za dotychczasowe i przyszłe wsparcie ich Wyprawy.

PROSIMY DAJCIE CO MOŻECIE NOMINOWANYM PRZEZ NAS ORGANIZACJOM CHARYTATYWNYM : Scope,   Variety – the children’s charity   and   Womens Aid.


Od 6-ego września 2013 możecie śledzić nas dziennie na Blogu www.martynsibley.com 
oraz na www.disabilityhorizons.com  i   www.whatsyours.org

Brak komentarzy: